Femspace szalon - Nők és a háború
FEMSPACE SZALON - Nők és a háború
A pódiumbeszélgetés résztvevői:
Pető Andrea, Durica Katarina és
Tóth Erzsébet Fanni
Pető Andrea, Durica Katarina és
Tóth Erzsébet Fanni
A beszélgetés moderátora:
Bencze Mariann, a KultPult alapító-vezetője (https://kultpult.eu/de/#cult)
Bencze Mariann, a KultPult alapító-vezetője (https://kultpult.eu/de/#cult)
Helyszín: Collegium Hungaricum, Bécs
Időpont: 2022. április 25., 18:00
A történelmet leírni és elmesélni is a férfiak szemszögéből szoktuk. Csaták helyszínét, hadvezérek neveit, az elesett katonák számát jegyezzük fel, de arról sokkal kevesebb szó esik még manapság is, hogy a nők hogyan élik meg és élik túl az erőszakot. Az est folyamán nem csak arra keressük a választ, hogy a huszadik század viharai hogyan hatottak a női lakosságra, hanem arra is, milyen feldolgozási, ábrázolási módjaink vannak ennek bemutatására.
Az est folyamán könyvvásárlásra és dedikálásra is lehetőség lesz.
---------------------------------------
---------------------------------------
DURICA KATARINA író, újságíró, főleg nőket érintő témákkal foglalkozik. A rendes lányok csendben sírnák c. regényében a 90-es évek, dunaszerdahelyi maffia női áldozatai, a Városi rókák c. könyvében a bosszúpornó, prostitúcióra kényszerítés és a brüsszeli diplomatafeleségek világa jelennek meg.
PETŐ ANDREA 1964-ben született Budapesten, történész, MTA Doktora, a Közép-Európai Egyetem egyetemi tanára, a CEU Demokrácia Intézet kutatója. Kutatási területe a 20. századi társadalom és a társadalmi nemek története. Hét monográfiája, 31 szerkesztett kötete és 232 könyvfejezete valamint tanulmányai huszonhárom nyelven jelentek meg. 2005-ben a Magyar Köztársaság elnöke a Magyar Köztársasági Érdemrend Tisztikeresztjével tüntette ki. 2006-ban az MTA Bolyai Plakettet kapta. 2018-ben az Európai Akadémiák (ALLEA) Madame de Staël Díját kapta munkássága elismerésül. 2020-ban a svéd Södertörn Egyetem díszdoktori címet adományozott neki.
TÓTH ERZSÉBET FANNI a bécsi Sigmund Freud Egyetemen egyetemi oktató, társadalomkutató, a Femspace női egyesület alapítója. Szakterülete a társadalmi traumák emlékezete. 2021-ben jelent meg a Vibók Ildivel közösen jegyzett beszÉLJ! című könyve, amelyben a felvidéki magyarok második világháború utáni deportálásának és kényszermunkájának témáját dolgozza fel egy gyerek szemszögéből.
Comments
Post a Comment